11.02.15

СЕЛО НЕДІЛЬНА: поле чудес - Олександр Павенцький-Фільц, Лютий 2005

      Чого вже не повідають про село Недільну! Що там було  складено та записано всесвітню хронологію! – і це чистісінька правда. Що там ростуть сигаретні дерева – отакий собі природний артефакт, єдиний свого роду серед подібних. Або, що телиці тут на ніч перетворюються у безтілесні почвари і пасуть не траву, а чистісіньке повітря. Словом, кожна з цих чуток, як і багато інших, котрі ви ще не раз почуєте, можливо і зневірить вас у доцільності буденного сприйняття. Але ви не тужіть без потреби, бо зневіра, як і нудь кожного зневіреного, то лише передумова справжнього та неупередженого, ба, навіть пишного життя.


СЕЛО НЕДІЛЬНА: Сигарети „Недільна” - Олександр Павенцький-Фільц - Квітень 2004

    Недільна виглядає, як звичайне село. Але насправді, тут оживає загублена пам’ять і безслідно зникають спогади.
      Недільна повна незбагненних таємниць, і це така правда, що дивує і лякає одночасно. Ось, уночі посеред Недільні ходить телиця, більша від стодоли. Вона переливається галицькими барвами,  мерехтить у світлі зоряного неба і пасеться, як звикла худоба, хоча і не торкається землі. Або таке: сільські зозулі тут терпеливо висиджують вдячних пташенят і літають великими зграями.

Олімпійський синдром - Олександр Павенцкий-Фільц - Квітень 2005

      У одній країні правителі та його найближчі прибічники знудилися своїм примарним щастям і вирішили себе возвеличити. Та так, щоб люди, над якими вони ніби панували, а насправді -  глумилися, не лише боялися їх, але й обожнювали. І тоді головний  правитель, котрий одночасно був і найкмітливішим з усіх, запропонував насипати у самому серці тієї країни височенну гору, назвати ту гору Олімпом, побудувати на її вершині замок і туди перенести свою резиденцію разом з міністрами і усіма належними службами. Свій задум він оголосив всенародно, аби люди відчували гордість за таку величну  справу, а до того ж, мали роботу і не вешталися світом у пошуках справедливості, якою у тій країні навіть і не пахло.

ДУЖЕ ДАВНО - Олександр Павенцький-Фільц

        Дуже давно, в найпрадавніші часи, зустрілися якось на дорозі Добро і Зло. Побачивши один одного, вони неабияк здивувалися. Бо схожість їх була такою разючою, що обидвом їм здалося, ніби вони близнюки, і що батьки порозгубили їх, коли вони ще були немовлятами. Вони почали бесідувати у затінку під великим каменем на узбіччі шляху, і дізнаючись один про одного щораз більше, збагнули  доволі швидко, що доля кожного з них була такою ж подібною, як і їх разюча схожість.

10.02.15

АПОЛОГІЯ МАЙДАНУ - Олександр Павенцький-Фільц, Тарас Стецьків, Ігор Марков

      За незбагненним збігом обставин, обидві українські революції розпочалися в один день, архистратига Михаїла - 21 листопада. Обидві означили собою значно більший дієвий простір, ніж звичайний протест проти одного диктатора. Помаранчева революція 2004  і, особливо, революція Гідності 2013-2014  ніби привідкрили для світу двері у 21 століття, анонсуючи потребу у новому розумінні суспільних відносин.

07.02.15

Соціальний діагноз: хибна компетентність, або про новий соціальний клас: « хибно -компетентних» - Олександр Павенцький-Фільц

Крім теми східного фронту  у засобах масової інформації  України активно обговорюються ще два, внутрішні фронти. Це - гостра потреба у реформі всіх  сфер нашого життя,  і це - не менш гостра війна проти реформ. Будь – кому з нас зрозуміло, що воювати на два фронти, якщо один з них внутрішній, справа мало перспективна.

06.02.15

Три Д – синдром - Олександр Павенцький-Фільц

   Кожен розлад, а тим більше, кожна хвороба вимагає діагнозу. Що Україна, як держава, тривалий час перебуває в стані розладу, а впродовж останнього року важко «хворіє,  сумнівів немає ні у кого. Про терміни можна сперечатись , але сутнісні ознаки нинішнього стану є очевидними.

02.02.15

Відгук до конференції «Криза в Україні – психотерапевтичні шляхи» 6.12.2014 р. у Відні.

Минуло три тижні з часу міжнародної конференції «Криза в Україні – психотерапевтичні шляхи» 6.12.2014 р. у Відні. Як відомо, конференцію організовували Зігмунд Фрейд Університет, Європейська Асоціація Психотерапії та Українська Спілка Психотерапевтів.